Scenariusz balu przebierańców w grupie Motylki i Biedronki

Transkrypt

Scenariusz balu przebierańców w grupie Motylki i Biedronki
Scenariusz balu przebierańców w grupie Motylki i Biedronki odbytego w
dniu 27.02.2014r.
CEL GŁÓWNY:






Przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem.
Kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej, ćwiczenie sprawność i
koordynacji ruchowej całego ciała.
Rozwijanie inwencji muzycznej i ruchowej.
Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.
Integrowanie się dzieci młodszych i starszych oraz nauczycieli podczas wspólnej
zabawy.
Budowanie bezpieczeństwa i zaufania do innych.
CELE OPERACYJNE:
Dziecko:





bierze aktywny udział w zabawach, konkursach, tańcach,
potrafi zaprosić do wspólnej zabawy inne dzieci,
okazuje swoje uczucia podczas wspólnej zabawy, tańców, konkursów,
potrafi zaopiekować się dziećmi młodszymi.
wie jak aktywnie wypoczywać i cieszyć się zabawą
Przebieg balu:
1. Przemarsz wokół sali balowej przy muzyce "Białego walczyka" Powitanie przez
nauczycielkę dzieci z grupy Biedronek i Motylków np. Witam wszystkich, którzy mają dziś
dobry humor - proszę pomachać prawą ręką; wszystkich, którzy są przebrani za księżniczki proszę podskoczyć, którzy są przebrani za piratów - proszę pokazać jak piraci sterują statkiem
itd.
2. Tańce przebierańców: Dzieci same dzielą na grupy przebrane za takie same lub zbliżone
postacie np. wróżki, zwierzątka, batmany, królewny, piraci i wymyślają figury taneczne
charakterystyczne dla poszczególnych postaci. Każda z grup tańczy oddzielnie, kolejno.
Dzieci brawami nagradzają, kto najlepiej wykonał zadanie.
3. Zapoznanie z przebiegiem zabawy karnawałowej, zachęcanie do udziału w konkursach. Na
zmianę będziemy przeprowadzać konkursy i zabawy.
4. Ludzie do ludzi Wszyscy uczestnicy stoją w parach. Osoba prowadząca wydaje polecenie
"ręce do rak", kolana do kolan". Na polecenie "ludzie do ludzi" należy znaleźć sobie nowego
partnera.
5. Zabawa przy piosence Pociąg krasnoludków dzieci tworzą pociągi i poruszają się po sali.
6. Konkurs: Czarodziejski worek rozpoznajemy dotykiem jaki owoc dotykamy.
7. Urodziny marchewki - zabawa ruchowa oparta na treści piosenki.
8. Tańce przy muzyce Disco.
9. Warzywa: dzieci otrzymują emblematy warzyw, tańczą, a na przerwę w muzyce łączą się w
kółka takie same warzywa, lub takie które mają takie same kolory, itp.
10. Konkurs: Kto najszybciej obierze mandarynkę i ją zje?
11. Zabawa ruchowo-taneczna do piosenki Labada.
12. Konkurs: Kto najszybciej nawinie na patyk koralik zawieszony na nitce.
13. Zabawa ruchowo- taneczna do piosenki Kaczuszki.
14. Korowody przebierańców wokół sali oraz po korytarzu.
15. Taniec z balonikiem: Wybieramy kilka par, każda para kolejno odbija balon, prowadząca
para głośno liczy ilość odbić do pierwszego upadku balonu - wygrywają ci, którzy odbiją
największą ilość razy. Wszystkie dzieci otrzymują balony, dobierają się parami i stają
naprzeciw siebie. Między siebie wkładają balonik i tańczą w rytm muzyki tak, by go nie
wypuścić.
16. Wróżka Dzieci biegają po całej sali. Jedna z nich jest wróżką. Jeśli dotknie kogoś różdżką,
osoba ta staje nieruchomo. Inne dzieci mogą ją odczarować, jeśli przeczołgają się pod jej
nogami.
17. Ogłoszenie wyników poszczególnych konkursów i rozdanie nagród zwycięzcom (naklejki ze
zwierzątkami, postaciami z bajek). Nagrody rozdane wcześniej przeszkadzałyby dzieciom w
zabawie. Wszystkie dzieci otrzymują nagrody za udział w zabawie i konkursach. - owoce.
18. Oglądanie spektaklu kukiełkowego „Kopciuszek”
19. Taniec dzieci przy wschodnich rytmach z księżniczką Szeherezadą z „Baśni tysiąca i jednej nocy.”

Podobne dokumenty