KWK: Aktywni "pomarańczowi", Latoń 6.

Eryk Latoń zajął 6.miejsce na 4.etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Wygrał go Erik
Baska (AWT-GreenWay).
Jadący w koszulce najlepszego górala i najwyżej sklasyfikowany kolarz CCC Sprandi Polkowice w
generalce, Patryk Stosz i Piotr Brożyna rozpoczęli 125-kilometrowy etap bardzo aktywnie. Stosz
punktował na pierwszej premii górskiej, a Brożyna na drugiej (obaj zajęli 2.miejsce).
W dalszej części zmagań ponownie dochodziło do licznych ataków, ale ostatecznie na metę wpadła
duża grupa. W końcówce tempo w peletonie nadawali kolarze CCC Sprandi Polkowice, pracujący na
Eryka Latonia. W sprincie zajął on 6.miejsce. Po etapowe zwycięstwo sięgnął Erik Baska (AWT
Greenway) pokonując Frantiska Sisra (Reprezentacja Czech) i Milana Mentena (Lotto Soudal U23).
Żółty trykot lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Alvaro Cuadros (AWT Greenway).
Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice przed ostatnim dniem wyścigu jest
Patryk Stosz. Zajmuje on 14. miejsce, ze stratą 45 sekund. Dwie pozycje niżej jest Piotr Brożyna, z