Czarni Pruszcz Gdański - Pogoń Lębork 2:1 (2:0)

Czarni Pruszcz Gdañski - Pogoñ Lêbork 2:1 (2:0)
Autor: Marcin
17.08.2008.
IV liga, II kolejka, 16.08.2008
Czarni Pruszcz Gd. - Pogoñ Lêbork 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Krzysztof KWASNY ('4), 2:0 Tomasz PO¬NIAK ('10), 2:1 Artur ROSIÑSKI ('90+3)
Czarni: Marek Winsztal - £ukasz Po¼niak, Mariusz Malinowski, Marek Kwiatkowski, Marcin Kwiecieñ - Rados³aw
Wo¼niak (46 £ukasz Samu¶), Wojciech Kopeæ, Micha³ Malek, Tomasz Miklis (68 Adam Sutkowski) - Tomasz Po¼niak
(77 £ukasz Gajowniczek), Krzysztof Kwasny (87 Adrian ¯uk)
Trener: Krzysztof LISOWSKI
Pogoñ: Roman Tomaszewicz - Patryk Ma³ecki, Grzegorz Górski, Robert M±drzak – TOMASZ KIJEK (46 Daniel Malek),
£UKASZ KO£ODZIEJSKI, Rados³aw Piotrowski, Sebastian Kurdziel (46 Mariusz W³adyka), Tomasz Tkaczenko Rados³aw Sulima (76 Artur Rosiñski), DAMIAN MIELEWCZYK (85 ANDRZEJ KO£UCKI)
Trener: Andrzej MA£ECKI
¯Ã³³te kartki: Tomasz Miklis, Micha³ Malek (Czarni) - Tomasz Tkaczenko
(Pogoñ)
W meczu „na wodzie― lepiej radzili sobie Czarni i zanim Pogoñ przystosowa³a siê do anormalnych warunków,
przegrywa³a po dziesiêciu minutach dwoma golami. Pó¼niej by³o niewiele lepiej i dopiero w doliczonym czasie gry
Artur Rosiñski zdoby³ kontaktow± bramkê. Jednak nawet s³aba postawa naszej dru¿yny nie musia³a oznaczaæ
pora¿ki, ale nie popisali siê w tym spotkaniu sêdziowie, uznaj±c trafienie Po¼niaka ze spalonego, a nie zaliczaj±c
prawid³owego trafienia Rados³awa Sulimy.
Pogoñ rozpoczê³a z jedn± zmian± w sk³adzie w porównaniu z meczem z Brd±. Andrzeja Ko³uckiego zast±pi³
bardziej do¶wiadczony Rados³aw Piotrowski. W trudnych warunkach, w jakich toczy³o siê to spotkanie, lêborczanie
starali siê konstruowaæ sk³adne akcje, co nie mog³o przynie¶æ efektu, gdy¿ pi³ka stawa³a w wodzie. Prêdzej pojêli to
gospodarze i d³ugimi podaniami, z pominiêciem pomocy, przenosili akcje pod bramkê Tomaszewicza, gdzie para
szybkich napastników sprawia³a wiele k³opotów obroñcom. W ten sposób Czarni objêli prowadzenie. Krzysztof
Kwasny przechytrzy³ Grzegorza Górskiego, mimo, i¿ wydawa³o siê, ¿e nasz ostatni obroñca za¿egna
niebezpieczeñstwo. Napastnik gospodarzy min±³ jeszcze wybiegaj±cego z bramki Tomaszewicza i z ostrego k±ta
zdo³a³ umie¶ciæ pi³kê w siatce. W 10 minucie by³o ju¿ 2-0. Górski i M±drzak oczekiwali na odgwizdanie spalonego,
jednak sêdziowie byli innego zdania i Tomasz Po¼niak mocnym strza³em pokona³ Tomaszewicza. Takiego pocz±tku
nikt siê nie spodziewa³. Gospodarze grali bardziej zdecydowanie i agresywnie, czego brakowa³o zawodnikom
beniaminka z Lêborka. Niepewnie grali obroñcy, nie za dobrze, szczególnie w pierwszej po³owie wygl±da³a gra
pomocników, o napastnikach nie da siê te¿ wiele dobrego napisaæ. W 17 minucie Patryk Ma³ecki mia³ problemy z
upilnowaniem rywala, który odda³ gro¼ny strza³. Dopiero po dwudziestu minutach zarysowa³a siê lekka przewaga
Pogoni, której zawodnicy czê¶ciej go¶cili pod polem karnym Winsztala. Próbowa³ go zaskoczyæ M±drzak z rzutu
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 04:02
wolnego po faulu na Sulimie, nastêpnie Piotrowski g³ow± po do¶rodkowaniu ze sta³ego fragmentu Tomasza Kijka.
W koñcówce pierwszej po³owy po jeszcze dwie okazje mieli jedni i drudzy. Najpierw Sulima min±³ obroñcê i zagra³
prostopad³e podanie do Tomasza Tkaczenki, a ten z ostrego k±t± sprawi³ bramkarzowi na tyle k³opotów, ¿e ten tylko
wybi³ na róg. Chwilê potem Patryk Ma³ecki wygra³ walkê w powietrzu, ale jego strza³ g³ow± pad³ ³upem dobrze
ustawionego Winsztala.
Niezadowolony z wyniku, a przede wszystkim z braku zaanga¿owania trener Andrzej Ma³ecki dokona³ w przerwie
dwóch zmian. Boisko opu¶cili Kijek i Kurdziel, a szansê otrzymali W³adyka i Malek. To spowodowa³o zmiany w
ustawieniu. Ten ostatni zaj±³ miejsce Górskiego w roli stopera, który przesun±³ siê do pomocy. Obraz gry uleg³
poprawie, ale nie na tyle, ¿eby odrobiæ straty. Kilka minut po wznowieniu jeszcze raz da³ o sobie znaæ Po¼niak, kiedy z
kilku metrów strzeli³ g³ow± po do¶rodkowaniu Miklisa. W 56 minucie sêdziowie po raz drugi skrzywdzili Pogoñ.
Sulima wybieg³ zza pleców obroñców do podania W³adyki i z ostrego k±ta potrafi³ jeszcze trafiæ do siatki. Trzy minuty
pó¼niej W³adyka kopn±³ obok s³upka. W 66 minucie kontaktow± bramkê móg³ zdobyæ Tkaczenko. Mielewczyk w
polu karnym wycofa³ g³ow± do Ma³eckiego, a ten wy³o¿y³ pi³kê Tkaczence, który jednak fatalnie skiksowa³. W 76 i
78 minucie Czarni dwukrotnie zagrozili bramce Tomaszewicza. Pod koniec meczu W³adyka do¶rodkowa³ z wolnego,
pi³kê wybili obroñcy i gospodarze wyszli z kontratakiem, który przerwa³ dopiero Tomaszewicz. Dwie okazje mia³
jeszcze Rosiñski, jednak najpierw uderzy³ zbyt lekko ju¿ z pola karnego, a potem otrzyma³ d³ugie podanie od
Piotrowskiego, ale ¼le przyj±³ pi³kê. Zrehabilitowa³ siê ju¿ w doliczonym czasie gry. Akcjê przeprowadzili
rezerwowi. Malek z w³asnej po³owy kopn±³ w stronê Ko³uckiego, ten zgra³ g³ow± do Rosiñskiego, który uciek³
obroñcy i mocnym, p³askim strza³em zdoby³ kontaktow± bramkê.